Chelmsford and District Badminton Federation

League Badminton in Chelmsford District

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Match Fixtures


Please select the division you would like to view fixtures for:

Ladies 4 Division 1 Ladies 4 Division 2 Mens 4 Division 1
Mens 4 Division 2 Mens 4 Division 3 Mixed 4 Division 1
Mixed 4 Division 2 Mens Fours Division 4 Mens 6 Division 1
Mens 6 Division 2 Mens 6 Division 3 Mixed 6 Division 1
Mixed 6 Division 2 Sheild Cup Knockout Competition Plate Cup Knockout Competition

Time/DateHome TeamAway TeamLocationResults
8:00pm Thursday 28th September 2017Brentwood FeathersEast Thurrock 1Shenfield High SchoolResults
10:30am Sunday 1st October 2017WoodleaOld MaldoniansDanbury Sports & Social CentreResults
8:00pm Thursday 5th October 2017Brentwood FeathersBattledoreShenfield High SchoolResults
7:30pm Monday 9th October 2017MaltingsOld MaldoniansGreat Dunmow Leisure CentreResults
7:30pm Monday 16th October 2017MaltingsWoodleaGreat Dunmow Leisure CentreResults
7:00pm Friday 27th October 2017Old MaldoniansBattledoreBlackwater Leisure CentreResults
8:00pm Friday 27th October 2017WoodleaEast Thurrock 1Riverside Ice & LeisureResults
10:30am Sunday 5th November 2017WoodleaBrentwood FeathersDanbury Sports & Social CentreResults
8:00pm Tuesday 7th November 2017BattledoreMaltingsDovedale Sports CentreResults
7:00pm Friday 10th November 2017Old MaldoniansEast Thurrock 1Blackwater Leisure CentreResults
8:00pm Friday 10th November 2017WoodleaMaltingsRiverside Ice & LeisureResults
7:00pm Monday 13th November 2017East Thurrock 1BattledoreWilliam Edwards SchoolResults
8:00pm Thursday 23rd November 2017Brentwood FeathersOld MaldoniansShenfield High SchoolResults
7:45pm Tuesday 5th December 2017East Thurrock 1WoodleaWilliam Edwards SchoolResults
7:00pm Friday 8th December 2017Old MaldoniansMaltingsBlackwater Leisure CentreResults
8:15pm Tuesday 12th December 2017WoodleaBattledoreDanbury Sports & Social CentreResults
8:00pm Tuesday 19th December 2017BattledoreWoodleaDovedale Sports CentreResults
8:00pm Tuesday 16th January 2018BattledoreOld MaldoniansDovedale Sports CentreResults
8:00pm Thursday 18th January 2018Brentwood FeathersMaltingsShenfield High SchoolResults
8:00pm Thursday 25th January 2018Brentwood FeathersWoodleaShenfield High SchoolResults
7:30pm Monday 29th January 2018MaltingsEast Thurrock 1Great Dunmow Leisure CentreResults
7:45pm Tuesday 30th January 2018East Thurrock 1Brentwood FeathersWilliam Edwards SchoolResults
7:00pm Friday 9th February 2018Old MaldoniansBrentwood FeathersBlackwater Leisure CentreResults
8:00pm Tuesday 20th February 2018BattledoreEast Thurrock 1Dovedale Sports CentreResults
7:15pm Friday 23rd February 2018Old MaldoniansWoodleaBlackwater Leisure CentreResults
8:00pm Monday 5th March 2018MaltingsBattledoreGreat Dunmow Leisure CentreResults
8:00pm Tuesday 13th March 2018BattledoreBrentwood FeathersDovedale Sports CentreResults
7:45pm Tuesday 20th March 2018East Thurrock 1Old MaldoniansWilliam Edwards SchoolResults
7:45pm Tuesday 3rd April 2018East Thurrock 1MaltingsWilliam Edwards SchoolResults
8:00pm Monday 30th April 2018MaltingsBrentwood FeathersGreat Dunmow Leisure CentreResults


Match Results Templates

Mixed 6
Mens 6
Mixed 4
Ladies 4
Mens 4