Chelmsford and District Badminton Federation

League Badminton in Chelmsford District

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Match Fixtures


Please select the division you would like to view fixtures for:

Ladies 4 Division 1 Ladies 4 Division 2 Mens 4 Division 1
Mens 4 Division 2 Mens 4 Division 3 Mens 6 Division 1
Mens 6 Division 2 Mens 6 Division 3 Mens 6 Division 4
Mixed 4 Division 1 Mixed 4 Division 2 Mixed 6 Division 1
Mixed 6 Division 2 Plate Cup Knockout Competition Sheild Cup Knockout Competition

Time/DateHome TeamAway TeamLocationResults
8:00pm Tuesday 31st December 2019DanburyRiversideDanbury Sports & Social CentreResults
8:00pm Tuesday 24th September 2019RiversideWoodlea 1Riverside Ice & LeisureResults
8:00pm Tuesday 1st October 2019RiversideSandon 2Riverside Ice & LeisureResults
8:00pm Tuesday 15th October 2019RiversideWoodlea 2Riverside Ice & LeisureResults
8:00pm Friday 18th October 2019Woodlea 2DanburyRiverside Ice & LeisureResults
7:30pm Wednesday 23rd October 2019Sandon 2Sandon 1Sandon SchoolResults
8:00pm Friday 1st November 2019Woodlea 1DanburyRiverside Ice & LeisureResults
7:30pm Wednesday 6th November 2019Sandon 1Woodlea 2Sandon SchoolResults
10:30am Sunday 10th November 2019Woodlea 1MaltingsDanbury Sports & Social CentreResults
7:30pm Wednesday 13th November 2019Sandon 2MaltingsSandon SchoolResults
7:30pm Wednesday 20th November 2019Sandon 2Woodlea 1Sandon SchoolResults
8:00pm Friday 22nd November 2019Woodlea 1Woodlea 2Riverside Ice & LeisureResults
7:30pm Wednesday 27th November 2019Sandon 1DanburySandon SchoolResults
8:00pm Friday 29th November 2019Woodlea 2Sandon 1Riverside Ice & LeisureResults
7:30pm Monday 2nd December 2019MaltingsRiversideGreat Dunmow Leisure CentreResults
8:15pm Tuesday 3rd December 2019Woodlea 2Woodlea 1Danbury Sports & Social CentreResults
8:00pm Tuesday 10th December 2019RiversideSandon 1Riverside Ice & LeisureResults
8:00pm Friday 3rd January 2020DanburySandon 1Danbury Sports & Social CentreResults
7:30pm Monday 6th January 2020MaltingsWoodlea 2Great Dunmow Leisure CentreResults
7:30pm Wednesday 8th January 2020Sandon 2DanburySandon SchoolResults
8:00pm Friday 10th January 2020Woodlea 1Sandon 2Riverside Ice & LeisureResults
7:30pm Monday 20th January 2020MaltingsSandon 2Great Dunmow Leisure CentreResults
8:00pm Friday 24th January 2020Woodlea 1Sandon 1Riverside Ice & LeisureResults
7:30pm Wednesday 5th February 2020Sandon 1MaltingsSandon SchoolResults
8:00pm Friday 7th February 2020Woodlea 2RiversideRiverside Ice & LeisureResults
8:00pm Friday 7th February 2020Woodlea 2RiversideRiverside Ice & LeisureResults
7:30pm Thursday 13th February 2020Sandon 2Woodlea 2Sandon SchoolResults
8:00pm Friday 21st February 2020Woodlea 1RiversideRiverside Ice & LeisureResults
7:30pm Monday 24th February 2020MaltingsDanburyGreat Dunmow Leisure CentreResults
7:30pm Thursday 5th March 2020Sandon 2RiversideSandon SchoolResults
5:00pm Sunday 8th March 2020DanburySandon 2Danbury Sports & Social CentreResults
7:30pm Wednesday 11th March 2020Sandon 1Sandon 2Sandon SchoolResults
8:00pm Friday 13th March 2020Woodlea 2Sandon 2Riverside Ice & LeisureResults
7:30pm Monday 16th March 2020MaltingsSandon 1Great Dunmow Leisure CentreResults
4:00pm Sunday 22nd March 2020DanburyWoodlea 1Danbury Sports & Social CentreResults
7:30pm Wednesday 25th March 2020Sandon 1Woodlea 1Sandon SchoolResults
7:30pm Wednesday 1st April 2020Sandon 1RiversideSandon SchoolResults
8:00pm Tuesday 7th April 2020RiversideDanburyRiverside Ice & LeisureResults
8:00pm Tuesday 14th April 2020RiversideMaltingsRiverside Ice & LeisureResults
8:00pm Friday 17th April 2020DanburyMaltingsDanbury Sports & Social CentreResults
4:00pm Sunday 19th April 2020DanburyWoodlea 2Danbury Sports & Social CentreResults
8:00pm Friday 15th May 2020Woodlea 2MaltingsRiverside Ice & LeisureResults
7:30pm Monday 18th May 2020MaltingsWoodlea 1Great Dunmow Leisure CentreResults


Match Results Templates

Mixed 6
Mens 6
Mixed 4
Ladies 4
Mens 4

knockout template