Chelmsford and District Badminton Federation

League Badminton in Chelmsford District

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Match Fixtures


Please select the division you would like to view fixtures for:

Ladies 4 Division 1 Ladies 4 Division 2 Mens 4 Division 1
Mens 4 Division 2 Mens 4 Division 3 Mens 6 Division 1
Mens 6 Division 2 Mens 6 Division 3 Mens 6 Division 4
Mixed 4 Division 1 Mixed 4 Division 2 Mixed 6 Division 1
Mixed 6 Division 2 Plate Cup Knockout Competition Sheild Cup Knockout Competition

Time/DateHome TeamAway TeamLocationResults
4:00pm Sunday 8th September 2019Danbury 2RiversideDanbury Sports & Social CentreResults
8:00pm Thursday 26th September 2019ChelmsfordGreat BaddowRiverside Ice & LeisureResults
4:00pm Sunday 6th October 2019Danbury 2Great BaddowDanbury Sports & Social CentreResults
7:30pm Monday 7th October 2019MaltingsWoodlea 2Great Dunmow Leisure CentreResults
8:00pm Thursday 10th October 2019ChelmsfordDanbury 2Riverside Ice & LeisureResults
7:30pm Friday 25th October 2019Great BaddowMaltingsGreat Baddow High SchoolResults
8:00pm Tuesday 29th October 2019RiversideChelmsfordRiverside Ice & LeisureResults
7:30pm Monday 4th November 2019MaltingsChelmsfordGreat Dunmow Leisure CentreResults
8:00pm Tuesday 5th November 2019RiversideGreat BaddowRiverside Ice & LeisureResults
7:30pm Friday 22nd November 2019Great BaddowChelmsfordGreat Baddow High SchoolResults
8:00pm Tuesday 26th November 2019RiversideMaltingsRiverside Ice & LeisureResults
10:30am Sunday 1st December 2019Woodlea 2RiversideDanbury Sports & Social CentreResults
4:00pm Sunday 8th December 2019Danbury 2MaltingsDanbury Sports & Social CentreResults
7:30pm Monday 16th December 2019MaltingsGreat BaddowGreat Dunmow Leisure CentreResults
7:30pm Friday 10th January 2020Great BaddowRiversideGreat Baddow High SchoolResults
10:30am Sunday 12th January 2020Woodlea 2Great BaddowDanbury Sports & Social CentreResults
4:00pm Sunday 12th January 2020Danbury 2ChelmsfordDanbury Sports & Social CentreResults
8:00pm Thursday 23rd January 2020ChelmsfordRiversideRiverside Ice & LeisureResults
7:30pm Friday 31st January 2020Great BaddowWoodlea 2Great Baddow High SchoolResults
8:00pm Tuesday 11th February 2020RiversideDanbury 2Riverside Ice & LeisureResults
8:00pm Friday 14th February 2020Woodlea 2MaltingsRiverside Ice & LeisureResults
10:30am Sunday 16th February 2020Woodlea 2ChelmsfordDanbury Sports & Social CentreResults
8:00pm Friday 6th March 2020Danbury 2Woodlea 2Danbury Sports & Social CentreResults
8:00pm Monday 9th March 2020MaltingsRiversideGreat Dunmow Leisure CentreResults
8:00pm Tuesday 17th March 2020RiversideWoodlea 2Riverside Ice & LeisureResults
7:30pm Friday 20th March 2020Great BaddowDanbury 2Great Baddow High SchoolResults
8:00pm Thursday 26th March 2020ChelmsfordMaltingsRiverside Ice & LeisureResults
8:00pm Thursday 9th April 2020ChelmsfordWoodlea 2Riverside Ice & LeisureResults
10:30am Sunday 26th April 2020Woodlea 2Danbury 2Danbury Sports & Social CentreResults
7:30pm Monday 11th May 2020MaltingsDanbury 2Great Dunmow Leisure CentreResults


Match Results Templates

Mixed 6
Mens 6
Mixed 4
Ladies 4
Mens 4

knockout template