Chelmsford and District Badminton Federation

League Badminton in Chelmsford District

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Match Fixtures


Please select the division you would like to view fixtures for:

Ladies 4 Division 1 Ladies 4 Division 2 Mens 4 Division 1
Mens 4 Division 2 Mens 4 Division 3 Mixed 4 Division 1
Mixed 4 Division 2 Mens 4 Division 4 Mens 6 Division 1
Mens 6 Division 2 Mens 6 Division 3 Mens 6 Division 4
Mixed 6 Division 1 Mixed 6 Division 2 Sheild Cup Knockout Competition
Plate Cup Knockout Competition

Time/DateHome TeamAway TeamLocationResults
8:00pm Tuesday 25th September 2018Battledore 2Chelmsford 2Dovedale Sports CentreResults
8:00pm Friday 28th September 2018Harlow 1Battledore 2Passmores AcademyResults
8:00pm Friday 12th October 2018Great BaddowChelmsford 2Great Baddow High SchoolResults
8:00pm Friday 12th October 2018Woodlea 3Battledore 2Riverside Ice & LeisureResults
8:00pm Friday 19th October 2018Woodlea 3East Thurrock 3Riverside Ice & LeisureResults
8:00pm Tuesday 23rd October 2018Battledore 2Great BaddowDovedale Sports CentreResults
7:30pm Thursday 1st November 2018Woodlea 3Chelmsford 2Great Baddow High SchoolResults
8:00pm Friday 2nd November 2018Great BaddowEast Thurrock 3Great Baddow High SchoolResults
8:00pm Tuesday 6th November 2018East Thurrock 3Battledore 2William Edwards SchoolResults
8:00pm Friday 9th November 2018Harlow 1Great BaddowPassmores AcademyResults
8:00pm Wednesday 14th November 2018Chelmsford 2Battledore 2Dovedale Sports CentreResults
8:00pm Tuesday 20th November 2018Battledore 2East Thurrock 3Dovedale Sports CentreResults
8:00pm Friday 23rd November 2018Great BaddowBattledore 2Great Baddow High SchoolResults
7:30pm Thursday 29th November 2018Woodlea 3Harlow 1Great Baddow High SchoolResults
8:00pm Wednesday 5th December 2018Chelmsford 2Woodlea 3Dovedale Sports CentreResults
7:45pm Tuesday 11th December 2018East Thurrock 3Chelmsford 2William Edwards SchoolResults
8:00pm Friday 11th January 2019Harlow 1East Thurrock 3Passmores AcademyResults
8:00pm Tuesday 15th January 2019Battledore 2Harlow 1Dovedale Sports CentreResults
8:00pm Wednesday 16th January 2019Chelmsford 2East Thurrock 3Dovedale Sports CentreResults
8:00pm Tuesday 5th February 2019Battledore 2Woodlea 3Dovedale Sports CentreResults
8:00pm Tuesday 12th February 2019East Thurrock 3Harlow 1William Edwards SchoolResults
8:00pm Wednesday 6th March 2019Chelmsford 2Great BaddowDovedale Sports CentreResults
8:00pm Friday 8th March 2019Great BaddowWoodlea 3Great Baddow High SchoolResults
7:45pm Tuesday 12th March 2019East Thurrock 3Woodlea 3William Edwards SchoolResults
8:00pm Wednesday 13th March 2019Chelmsford 2Harlow 1Dovedale Sports CentreResults
7:30pm Thursday 21st March 2019Woodlea 3Great BaddowGreat Baddow High SchoolResults
8:00pm Tuesday 26th March 2019East Thurrock 3Great BaddowWilliam Edwards SchoolResults
8:00pm Friday 29th March 2019Harlow 1Woodlea 3Passmores AcademyResults
8:00pm Friday 5th April 2019Great BaddowHarlow 1Great Baddow High SchoolResults


Match Results Templates

Mixed 6
Mens 6
Mixed 4
Ladies 4
Mens 4