Chelmsford and District Badminton Federation

League Badminton in Chelmsford District

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Match Fixtures


Please select the division you would like to view fixtures for:

Ladies 4 Division 1 Ladies 4 Division 2 Mens 4 Division 1
Mens 4 Division 2 Mens 4 Division 3 Mixed 4 Division 1
Mixed 4 Division 2 Mens 4 Division 4 Mens 6 Division 1
Mens 6 Division 2 Mens 6 Division 3 Mens 6 Division 4
Mixed 6 Division 1 Mixed 6 Division 2 Sheild Cup Knockout Competition
Plate Cup Knockout Competition

Time/DateHome TeamAway TeamLocationResults
7:45pm Tuesday 18th September 2018East Thurrock 2WoodleaWilliam Edwards SchoolResults
10:30am Sunday 7th October 2018WoodleaEversleyDanbury Sports & Social CentreResults
7:30pm Thursday 11th October 2018Sandon 2East Thurrock 2Sandon SchoolResults
7:30pm Thursday 11th October 2018Sandon 2East Thurrock 2Sandon SchoolResults
8:00pm Wednesday 17th October 2018Bishops StortfordEast Thurrock 2Birchwood School, Bishops StortfordResults
7:30pm Tuesday 23rd October 2018EversleyFitzwimarcGable Hall SchoolResults
7:30pm Tuesday 30th October 2018East Thurrock 2Sandon 2William Edwards SchoolResults
7:30pm Tuesday 30th October 2018EversleyBishops StortfordGable Hall SchoolResults
7:30pm Friday 2nd November 2018FitzwimarcWoodleaFitzwimarc SchoolResults
7:30pm Thursday 8th November 2018Sandon 2Bishops StortfordSandon SchoolResults
7:30pm Friday 16th November 2018FitzwimarcSandon 2Fitzwimarc SchoolResults
7:30pm Friday 7th December 2018FitzwimarcEast Thurrock 2Fitzwimarc SchoolResults
7:30pm Tuesday 18th December 2018EversleyEast Thurrock 2Gable Hall SchoolResults
7:30pm Friday 11th January 2019FitzwimarcBishops StortfordFitzwimarc SchoolResults
10:30am Sunday 13th January 2019WoodleaSandon 2Danbury Sports & Social CentreResults
8:00pm Wednesday 23rd January 2019Bishops StortfordEversleyBirchwood School, Bishops StortfordResults
10:30am Sunday 27th January 2019WoodleaBishops StortfordDanbury Sports & Social CentreResults
7:30pm Tuesday 5th February 2019East Thurrock 2FitzwimarcWilliam Edwards SchoolResults
8:00pm Wednesday 6th February 2019Bishops StortfordSandon 2Birchwood School, Bishops StortfordResults
7:30pm Thursday 14th February 2019Sandon 2EversleySandon SchoolResults
8:00pm Wednesday 20th February 2019Bishops StortfordFitzwimarcBirchwood School, Bishops StortfordResults
10:30am Sunday 24th February 2019WoodleaEast Thurrock 2Danbury Sports & Social CentreResults
7:30pm Tuesday 26th February 2019EversleySandon 2Gable Hall SchoolResults
7:45pm Tuesday 26th February 2019East Thurrock 2Bishops StortfordWilliam Edwards SchoolResults
7:30pm Thursday 7th March 2019Sandon 2WoodleaSandon SchoolResults
7:30pm Tuesday 12th March 2019EversleyWoodleaGable Hall SchoolResults
7:30pm Friday 15th March 2019FitzwimarcEversleyFitzwimarc SchoolResults
8:00pm Wednesday 27th March 2019Bishops StortfordWoodleaBirchwood School, Bishops StortfordResults
7:30pm Thursday 4th April 2019Sandon 2FitzwimarcSandon SchoolResults
7:30pm Tuesday 16th April 2019East Thurrock 2EversleyWilliam Edwards SchoolResults
10:30am Sunday 28th April 2019WoodleaFitzwimarcDanbury Sports & Social CentreResults


Match Results Templates

Mixed 6
Mens 6
Mixed 4
Ladies 4
Mens 4