Chelmsford and District Badminton Federation

League Badminton in Chelmsford District

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Match Fixtures


Please select the division you would like to view fixtures for:

Ladies 4 Division 1 Ladies 4 Division 2 Mens 4 Division 1
Mens 4 Division 2 Mens 4 Division 3 Mens 6 Division 1
Mens 6 Division 2 Mens 6 Division 3 Mixed 4 Division 1
Mixed 4 Division 2 Mixed 6 Division 1 Mixed 6 Division 2

Time/DateHome TeamAway TeamLocationResults
7:30pm Friday 24th September 2021Old MaldoniansRiverside 1Tiptree Leisure WorldResults
8:00pm Thursday 30th September 2021Riverside 1Woodlea 1The Beaulieu Park SchoolResults
4:00pm Sunday 3rd October 2021DanburyRiverside 1Danbury Sports & Social CentreResults
8:00pm Tuesday 12th October 2021East Thurrock 1Old MaldoniansWilliam Edwards SchoolResults
8:00pm Thursday 14th October 2021Riverside 1East Thurrock 1The Beaulieu Park SchoolResults
8:00pm Friday 15th October 2021DanburyBattledoreDanbury Sports & Social CentreResults
8:00pm Tuesday 19th October 2021East Thurrock 1Riverside 1William Edwards SchoolResults
8:00pm Tuesday 26th October 2021BattledoreRiverside 1Dovedale Sports CentreResults
7:30pm Friday 29th October 2021Old MaldoniansEast Thurrock 1Tiptree Leisure WorldResults
8:00pm Tuesday 2nd November 2021East Thurrock 1DanburyWilliam Edwards SchoolResults
8:00pm Friday 12th November 2021Woodlea 1Riverside 1Riverside Ice & LeisureResults
4:00pm Sunday 14th November 2021DanburyOld MaldoniansDanbury Sports & Social CentreResults
8:00pm Tuesday 16th November 2021BattledoreWoodlea 1Dovedale Sports CentreResults
7:30pm Friday 19th November 2021Old MaldoniansWoodlea 1Tiptree Leisure World Form
8:00pm Tuesday 23rd November 2021East Thurrock 1BattledoreWilliam Edwards SchoolResults
8:00pm Tuesday 7th December 2021BattledoreOld MaldoniansDovedale Sports Centre Form
8:00pm Tuesday 7th December 2021EversleyRiverside 1Laindon Community Centre Form
8:00pm Thursday 16th December 2021Riverside 1DanburyThe Beaulieu Park School Form
8:00pm Friday 14th January 2022Woodlea 1BattledoreRiverside Ice & Leisure Form
8:00pm Friday 14th January 2022DanburyEversleyDanbury Sports & Social Centre Form
8:00pm Tuesday 18th January 2022EversleyEast Thurrock 1Laindon Community Centre Form
8:00pm Thursday 20th January 2022Riverside 1BattledoreThe Beaulieu Park School Form
8:00pm Friday 21st January 2022Woodlea 1DanburyRiverside Ice & Leisure Form
8:00pm Tuesday 25th January 2022BattledoreEast Thurrock 1Dovedale Sports Centre Form
8:00pm Tuesday 1st February 2022EversleyBattledoreLaindon Community Centre Form
7:30pm Friday 4th February 2022Old MaldoniansEversleyTiptree Leisure World Form
4:00pm Sunday 6th February 2022DanburyEast Thurrock 1Danbury Sports & Social Centre Form
8:00pm Tuesday 15th February 2022EversleyOld MaldoniansLaindon Community Centre Form
8:00pm Tuesday 22nd February 2022BattledoreEversleyDovedale Sports Centre Form
8:00pm Tuesday 22nd February 2022East Thurrock 1Woodlea 1William Edwards School Form
8:00pm Friday 25th February 2022Woodlea 1East Thurrock 1Riverside Ice & Leisure Form
8:00pm Tuesday 8th March 2022EversleyDanburyLaindon Community Centre Form
8:00pm Thursday 10th March 2022Riverside 1Old MaldoniansThe Beaulieu Park School Form
8:00pm Friday 11th March 2022DanburyWoodlea 1Danbury Sports & Social Centre Form
8:00pm Tuesday 15th March 2022EversleyWoodlea 1Laindon Community Centre Form
7:30pm Friday 18th March 2022Old MaldoniansBattledoreTiptree Leisure World Form
8:00pm Tuesday 22nd March 2022East Thurrock 1EversleyWilliam Edwards School Form
8:00pm Tuesday 29th March 2022BattledoreDanburyDovedale Sports Centre Form
8:00pm Friday 1st April 2022Woodlea 1EversleyRiverside Ice & Leisure Form
8:00pm Tuesday 5th April 2022Woodlea 1Old MaldoniansDanbury Sports & Social Centre Form
8:00pm Thursday 7th April 2022Riverside 1EversleyThe Beaulieu Park School Form
7:30pm Friday 8th April 2022Old MaldoniansDanburyTiptree Leisure World Form


Match Results Templates

Mixed 6
Mens 6
Mixed 4
Ladies 4
Mens 4

knockout template